מעסיקים שותפים - סיפורי הצלחה

 
 
 
 
מעוניינים לגייס טאלנטים שחוזרים לישראל?
התכנית להשבת אקדמאים הינה תכנית ממשלתית השומרת על קשר ישיר עם למעלה מ-4,000 אקדמאים ישראלים המתגוררים בחו"ל, חלקם כבר מתכננים את החזרה לארץ בעתיד הקרוב או הרחוק.
אם אתם מעסיקים המעוניינים לגייס אקדמאים חוזרים, תוכלו להירשם כמעסיק שותף באתר התכנית להשבת אקדמאים, ולקבל מאיתנו עדכונים על אקדמאים חוזרים המחפשים תעסוקה בישראל, וסיוע בהפצת משרות פנויות בארגונכם.

"הודות לסיוע התאפשר לנו לגייס עובדת מתאימה ביותר"
 
פרופ' צביה אגור - מייסדת, יו"ר ו- CSO של חברת אופטימטה - כתבה לנו על תהליך ההעסקה של אקדמאי חוזר ומדוע מדובר בתהליך משתלם, גם עבור האקדמאים וגם עבור המעסיק:
"בשנים קודמות, הצורך לגייס מדענים צעירים מאירופה במחקר ופיתוח הממומן ע"י הקהילה האירופאית סירבל מאד את תהליך הגיוס שלנו – מסיבות בירוקרטיות ואולי אף פוליטיות. התכנית להשבת אקדמאים הביאה לידיעתנו מספר מועמדים מתאימים בין הישראלים שסיימו או עומדים לסיים לימודיהם באירופה, ואף הציעה ייעוץ בנושא חזרה ארצה של צעירים אלה וגיוסם.
הודות לסיוע התאפשר לנו לגייס עובדת מתאימה ביותר - נטע צור, שהתקבלה לאופטימטה לצורך ביצוע פרויקט מחקרי בשיתוף עם ביה"ח הדסה ואוניברסיטה בלגית. לשמחתנו, בעקבות ההשתלבות שלה בחברה, יתאפשר לנטע למצב את עצמה בחזית העולמית של המחקר והפיתוח בתחומי הפעילות שלנו.
לדעתנו, אקדמאי ישראלי החוזר מחו"ל יהיה מועמד אופטימלי להשתלבות בחברתנו במסגרת תכנית מחקר אירופאית, כגון מרי קירי. שת"פ בינלאומי עם מומחים מדיסציפלינות שונות מאפשר לנו לקבל נתונים קליניים ממקורות שונים ומגוונים, כולל אלה הקשורים לטיפולים ניסיוניים בשלבים שונים. שת"פ בינלאומי מסוג זה נתמך בדרך כלל על ידי תכניות פיתוח אירופאיות, המעודדות, בין השאר, ניידות מדענים צעירים וחשיפתם למחקר ופיתוח באקדמיה ובחברות ייחודיות. במסגרת התמיכה האירופית, יש לנו עניין בקליטת מדענים צעירים המגיעים מארצות ניכר."לאקדמאים החוזרים ארצה יש מוטיבציה, והם מביאים עימם ידע עכשווי ומומחיות
 
מיכל שנהב, מומחית גיוס ומשאבי אנוש ביבמ ישראל - אחת מהחברות השותפות של התכנית להשבת אקדמאים, כתבה לנו:
"גיוס אקדמאים חוזרים מחו"ל הינו ערוץ גיוס חשוב עבור יבמ, הן מההיבט האקדמי-מקצועי והן מההיבט הערכי - ההזדמנות לסייע לאקדמאים ישראלים לחזור ולהשתלב בשוק העבודה בישראל. מניסיוננו, לאקדמאים החוזרים ארצה יש מוטיבציה רבה להשתלב בשוק העבודה המקומי, ובה בעת, הם מביאים עימם ידע עכשווי ומומחיות אשר רכשו באוניברסיטאות המובילות בעולם ובהיכרות עם שווקים בינלאומיים.
מעבדת המחקר של יבמ בחיפה תשמח לגייס לשורותיה אקדמאים חוזרים בתחומי ההתמחות שלה - ביג דאטה ואנליטיקה, מחשוב קוגניטיבי, טכנולוגיה רפואית, אבטחת מידע, מחשוב ענן, תקשורת ועוד. הידע והניסיון הבינלאומי, שמביאים עימם אקדמאים חוזרים, מהווים יתרון משמעותי עבור מעבדת המחקר שלנו, שהינה חלק מרשת מעבדות המו"פ של יבמ, הפרושות ברחבי העולם."

 
 
 
 
אם גם אתם מעסיקים המעוניינים לתמוך באקדמאים חוזרים, וליהנות ממומחיות וניסיון גלובליים, תוכלו להצטרף כמעסיקים שותפים של התכנית להשבת אקדמאים. לחצו כאן על מנת להירשם לתכנית.